ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5191740
*
nr 519 1740
Spegel
Förgylld, höjd: 49
Utrop:
100 kr
Såld:
3.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 april 2008
kl 17:07:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/4 22:50:02
1
100 kr
12/4 12:41:04
2
300 kr
13/4 16:33:30
3
1.300 kr
14/4 09:43:52
4
1.600 kr
14/4 10:50:19
3
1.900 kr
14/4 14:51:53
5
2.100 kr
14/4 14:53:04
3
2.200 kr
14/4 14:54:28
5
2.500 kr
14/4 15:49:27
3
2.400 kr
14/4 15:49:45
3
2.600 kr
14/4 16:26:04
5
3.000 kr
14/4 16:48:20
3
2.800 kr
14/4 16:48:52
3
3.000 kr
14/4 17:02:50
6
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:58
*
Spegel
nr 519 1740
Spegel
Förgylld, höjd: 49
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 3.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 april 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/4 22:50:02 | 1 | 100 kr |
12/4 12:41:04 | 2 | 300 kr |
13/4 16:33:30 | 3 | 1.300 kr |
14/4 09:43:52 | 4 | 1.600 kr |
14/4 10:50:19 | 3 | 1.900 kr |
14/4 14:51:53 | 5 | 2.100 kr |
14/4 14:53:04 | 3 | 2.200 kr |
14/4 14:54:28 | 5 | 2.500 kr |
14/4 15:49:27 | 3 | 2.400 kr |
14/4 15:49:45 | 3 | 2.600 kr |
14/4 16:26:04 | 5 | 3.000 kr |
14/4 16:48:20 | 3 | 2.800 kr |
14/4 16:48:52 | 3 | 3.000 kr |
14/4 17:02:50 | 6 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:58